Aktuality

NOVINKA!!!

Na trh uvádíme horkou novinku - modulární stavebnici terasy. Velice originální provedení zaujme svou konstrukcí a použitím... (celý článek)

 

Objednávky zárubní

Pro pravidelné odběratele zárubní možnost objednávky přímo z našich stránek:

 objednaavka zarubni

 

Nový rok 2021

9.12.2020

"Vážení zákazníci, děkujeme za projevenou důvěru v uplynulém roce a do nového roku 2021 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních a pracovních úspěchů." 

 

Certifikace

8.2.2016

Firma obdržela na základě splnění kvalitativních požadavků certifikát ... (celý článek)

 

 

počítadlo.abz.cz

Speciální výrobky

Mezi výrobky sekce netradičních specialit patří pozvolna se rozvíjející oblast výroby zaměřená na netradiční a nevšední ocelové konstrukce. Ta má za úkol uspokojit speciální požadavky zákazníků na trhu. O tuto oblast projevují zájem nejen koneční zákazníci, ale i v režimu kooperace architekti a konstruktéři z oblasti stavebnictví, strojírenství a průmyslu.

Dovolujeme si Vám představit některé netypické výrobky - nadzemní parkovací plošinu, hydraulickou podzemní garáž a automobilovou točnu.

 

back_f2

TERASA

 

Posezení na terase za hezkého počasí, grilování a užívání si sluníčka, je velmi příjemným rozšířením Vašeho domu. Terasa u domu představuje další obytný prostor, který během sezóny naplno využijete.

Chcete si postavit terasu k Vašemu rodinnému domu či jinému objektu a hledáte vhodnou stavební technologii? Doporučujeme využít konstrukci z lehké tenkostěnné oceli, která je odolná vůči rzi, plísni a škůdcům.

Díky našemu inovativnímu výrobku je její pořízení a instalace na určené místo jednoduchá záležitost – jako skládačka z kostek.

Terasa od firmy Zdeněk Chadim je lehko sestavitelná ze dvou základních modulů 1x2 (40x 80cm) a 2x2 (80x80cm) a v těchto parametrech může mít finální terasa neomezené rozměry. Ocel, ze které je konstrukce vyrobená, je pozinkovaná a je tak odolná vůči vodě a následně rzi. Kovové rámy mají výškově stavitelé nohy, terasa tak může být nad terénem v rozsahu 16 cm až 23 cm.

Ocelová konstrukce má taky vysokou nosnost. Díky těmto aspektům je lehká tenkostěnná ocelová konstrukce vhodná pro výstavbu terasy, která je umístěna venku a vystavena vlivům počasí i běžné zátěži.

Ke kovové konstrukci vám můžeme nabídnout vhodnou a dobře pasující terasovou dlažbu MRAMORIT od firmy TopTeramo

 Více informací Vám sdělíme na vyžádání, případně doporučíme variantu dle prostoru a situace: majitel firmy Zdeněk Chadim či konstruktér Ing. Pavel Palán.

 

 

terasa - pohled...
terasa - pohled na modul shora  1 terasa - pohled na modul shora  1
terasa - pohled...
terasa - pohled na modul shora  2 terasa - pohled na modul shora  2
terasa - detail...
terasa - detail modulu z boku  1 terasa - detail modulu z boku  1
terasa - detail...
terasa - detail modulu před vložením dlažby terasa - detail modulu před vložením dlažby

 

 

 

 

 

Čím dál menší prostor kolem domu, drahé pozemky a přibývající počet osobních vozidel v rodině či ve firmě nás nutí řešit zásadní otázku: místo pro jejich bezpečné parkování. Když je místa dostatek, není problém. Ten ale nastane, pokud volné místo už není nebo je pro vozidlo nepoužitelné (meze, svahy, apod.). Není pak jednoduché zajistit pro své auto bezpečné a stabilní parkování.

Proto Vám přinášíme řešení nového parkovacího místa formou rampy nad svahem. Ten si rozšíříte o zpevněnou plochu a navíc budete mít pro své auto perfektní a zabezpečené ustájení. Ocelová konstrukce ošetřená žárovým zinkováním odolá všem povětrnostním podmínkám, odpadá Vám tím starost o její údržbu. 

Konstrukci je dále možné zastřešit. Vznikne pěkné kryté stání, kde nebudete škrabat námrazu nebo ometat z auta sníh. Z důvodu zabezpečení vozidla proti odcizení doporučujeme přidat bránu, nejlépe posuvnou (dle situace a místa na boční posuv). K plošině lze připevnit stožár, na který může být umístěno osvětlení s bezpečnostní kamerou. Nápadům se meze nekladou, ve Vaší nelehlé situaci jsme ochotni vyjít Vám maximálně vstříc.

Pokud budete mít zájem dozvědět se o plošině více, kontaktujte nás, sdělíme Vám více informací.

 

Nadzemní parkov...
Nadzemní parkovací plošina - pohled od svahu Nadzemní parkovací plošina - pohled od svahu
Nadzemní parkov...
Nadzemní parkovací plošina - pohled z boku Nadzemní parkovací plošina - pohled z boku
Nadzemní parkov...
Nadzemní parkovací plošina - pohled zezadu Nadzemní parkovací plošina - pohled zezadu
Nadzemní parkov...
Nadzemní parkovací plošina - detail roštu a zábradlí Nadzemní parkovací plošina - detail roštu a zábradlí

 

 

 

 

 

 

Zejména pro náročné klienty je určen náš speciální výrobek - podzemní garáž. Díky neustále rostoucím cenám za pozemek situace nutí stavebníky co nejlépe využít prostor pro stavbu domu, jeho okolí a kousek zahrady. Skrytá podzemní garáž je vhodná jak k novostavbě, tak i ke stávajícímu objektu. Originální je zejména tím, že nenarušuje vzhled terénu, nezabírá místo a je bezpečná proti odcizení vozidla. Její chod je téměř bezhlučný a bezpečný. Garáž je vhodná pro 1 až 2 automobily (vozy umístěny nad sebou).

Podzemní garáž se skládá ze dvou plošin a ocelového pláště. Plošiny pomocí hydrauliky společně vyjíždějí ve vertikálním směru nahoru nebo dolů. Princip podzemní garáže spočívá v tom, že ve stavu, kdy jsou plošiny v horní poloze, najede vozidlo do prostoru mezi ně. Poté se pomocí ovladače celý systém spustí do spodní polohy, kdy horní plošina se dostane do stejné úrovně s okolním terénem. Horní plošina může být upravena například zatravněním nebo zadlážděním, takže garáž nijak nenarušuje vizuální vzhled domu a jeho okolí. Výrobek lze samozřejmě upravit na přání zákazníka dle jeho požadavků a dle okolního terénu.

 

Popis a funkce zařízení

Garáž je tvořena ze dvou plošin. Horní plošinu lze upravit zatravněním, dlážděním apod.

 

    Garáž otevřená             Garáž zavřená

   automobil najede           spodní plošina zajede s vozem

   na spodní plošinu          pod zem, horní plošina zakryje

                                      stávající terén

Podzemní garáž ...
Podzemní garáž - otevřená Podzemní garáž - otevřená
Podzemní garáž ...
Podzemní garáž - zavřená Podzemní garáž - zavřená

                                     

Výrobek lze samozřejmě upravit po konzultaci se zákazníkem dle jeho požadavků.

Pokud budete mít zájem dozvědět se o garáži více, nezávazně nás kontaktujte, rádi Vám o garáži povíme více - Zdeněk Chadim či konstruktér Ing. Pavel Palán.

 

Netradiční výrobek, automobilová točna, slouží převážně k výstavním účelům. Mohli jste ji zhlédnout na televizní obrazovce v pořadu "AUTO ROKU", "MOTOCYKL ROKU". Nebo na veletrhu v Brně, kde vozům značky Porsche dodala zcela jistě větší přitažlivost tím, že se vůz na kruhové základně otáčí kolem její osy.

Mezi přednosti točny patří velmi tichý chod a samonosná konstrukce. Je poháněna elektrickým motorem, lze ji ovládat i ručně. Na přání zákazníka přizpůsobíme tvar do provedení kruhového, oválného, čtvercového nebo třeba kosoúhelníkového. Povrch točny se dá přizpůsobit - např. nerezový plech nebo pokrytí kobercem, s umístěním loga firmy apod.

 

Pozor!!! Pokud byste točnu potřebovali pouze na jedinou akci, je tu možnost si ji pouze pronajmout. Vlastníkem zařízení je arch. Jaroslav Svoboda (tel. 602142147), který Vám v případě zájmu podá bližší informace. Pronájem točny obnáší dovoz v předem určený čas na místo konání akce, sestavení a zprovoznění. Dále po ukončení akce rozebrání točny a její odvoz. 

 

Automobilová to...
Automobilová točna - fotografie detailu před zakrytím a zabudováním do luxusního panelu Automobilová točna - fotografie detailu před zakrytím a zabudováním do luxusního panelu
Automobilová to...
Automobilová točna - zahájení montáže Automobilová točna - zahájení montáže
Porsche na točn...
Porsche na točně - opatrný nájezd na rampu Porsche na točně - opatrný nájezd na rampu
Porsche na točn...
Porsche na točně - den před zahájením autosalonu Porsche na točně - den před zahájením autosalonu

 

Další z možností používání otočné plošiny je její umístění do omezených prostor v garáži, pokud chcete maximálně využít místo pro parkování více vozů. Nabízíme ji v provedení s otáčivým pohybem kolem osy. Dále je tu možnost konstrukce pojezdové plošiny s pohybem do strany. Toho lze například využít pro parkování vozidla "za roh", kdy je garáž nebo jiný využitelný prostor dostatečně široký pro dva vozy, ale je krátký - vjezd do garáže úzký a z důvodů absence dostatečného manipulačního prostoru nelze zajíždět za roh. Pak to funguje tak, že vozidlo, které zajede do garáže jako první, najede na speciální  plošinu a ta ho pomocí automatického mechanizmu na podlaze "převeze" do strany. Tím se uvolní místo pro druhý vůz, takže na malém prostoru lze parkovat dvě vozidla. Více informací Vám sdělíme na vyžádání, případně doporučíme variantu dle prostoru a situace. Každá tato atypická situace vyžaduje individuální přístup, jak v řešení, tak ve vlastní realizaci výstavby.